سروش     RSS     Admin
معاونت امور دهیاریها
۱۴۰۱/۰۲/۱۱

نشست ملی مدیران کل دفاتر امور روستایی و شوراهای استانداری‌ها برگزار شد

چهل و هفتمین نشست ملی مدیران کل دفاتر امور روستایی وشوراهای استانداری‌های کشور ۱۱ اردیبهشت ماه به صورت ویدئو کنفرانس از سوی معاونت امور دهیاری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، در ابتدای نشست کریمی مدیرکل دفتر هماهنگی عمرانی و خدمات روستایی سازمان درخصوص دستورکار نشست توضیحاتی ارائه داد و در ادامه ضمن تبریک به مدیران کل جدید از زحمات مدیران کل قبلی نیز تشکر کرد.

وی همچنین بر نقش مهم دفاتر امور روستایی و شوراهای استانداری‌های کشور به عنوان کانون های رسیدگی به امور روستاها تاکید کرد و خواهان پیگیری و بهره‌گیری از ظرفیت های متعددی شد که در قانون بودجه سال جاری برای توسعه روستاها پیش بینی شده است.

 در ادامه علی اکبر اسدی مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و بودجه سازمان، ظرفیت‌های قانونی بودجه سال 1401 در حوزه دهیاری‌ها و روستاها و همچنین منابع مالی قانونی دهیاری‌ها بر اساس قانون جدید مالیات بر ارزش افزوده را تشریح کرد.

وی در ادامه توضیحاتی درخصوص دستورالعمل توزیع اعتبارات موضوع ماده 42 قانون مالیات بر ارزش افزوده ارائه داد و بر اجرای دقیق آن تاکید کرد.

همچنین با توجه به این که اصلاح آیین نامه مالی دهیاری‌ها در دستور کار معاونت امور دهیاری‌ها قرار دارد، گزارشی از روند اصلاح این آیین نامه و پیشنهادهای واصله از استانداری‌ها، مطرح شد.

در این جلسه مقرر شد پیشنهادهای استانداری‌ها برای اصلاح آیین‌نامه مالی دهیاری تا پایان هفته آتی به سازمان ارسال شود و استانداری‌ها ضمن بهره‌گیری از ظرفیت های قانون بودجه، نسبت به اجرای صحیح دستورالعمل‌های ابلاغی سازمان در زمینه توزیع اعتبارات اقدام نمایند.

در ادامه نحوه برگزاری جشنواره و نمایشگاه نمانام (برند) روستایی برای مدیران کل دفاتر امور روستایی و شوراهای استانداری‌ها تشریح شد.

بر اساس برنامه ریزی های به عمل آمده این نمایشگاه همزمان با نمایشگاه شهر هوشمند در تیرماه سال جاری در مصلی امام خمینی(ره) تهران برگزار می شود.

شایان ذکر است در پایان هر بخش به پرسش‌های مدیران کل دفاتر امور روستایی وشوراها درخصوص مسائل مطروحه، از سوی مدیران و کارشناسان مربوطه پاسخ داده شد.


تعداد بازدیدها : ۳۶۷
پرینت خبر :

لینک خبر : http://imo.org.ir/RContent/I77RJ0-.aspx
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

ساختمان مرکزی :
 
نشانی: تهران - خیابان کارگر شمالی - بالاتر از بلوار کشاورز - پلاک 1184
 
ساختمان مرکز مطالعات برنامه ریزی شهری و روستایی :
نشانی: تهران - میدان ولیعصر(عج) - بلوار کشاورز - ابتدای خیابان نادری - پلاک 17
اوقات شرعی تهران

نظر سنجی
نظر شما درباره پورتال جدید سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور چیست؟