سروش     RSS     Admin
معاونت امور دهیاریها
۱۴۰۱/۰۲/۰۷

دستورالعمل نحوه تعیین حقوق و مزایای دهیاران در سال ۱۴۰۱ ابلاغ شد

معاون امور دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور اعلام کرد: در راستای اجرای آیین‌نامه استخدامی دهیاری‌های کشور و براساس مصوبه اسفند ماه ۱۴۰۰ شورایعالی کار، دستورالعمل نحوه تعیین حقوق و مزایای دهیاران در سال جاری از سوی رییس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور به استانداری‌ها ابلاغ شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، علی قربانی با بیان خبر فوق افزود: دستورالعمل نحوه تعیین حقوق و مزایای دهیاران به‌منظور ساماندهی و انتظام‌بخشی به نحوه محاسبه و پرداخت حقوق و مزایای دهیاران، اعم از تمام‌وقت و پاره‌وقت، و ایجاد وحدت رویه در این‌خصوص، در 15 ماده و سه تبصره به استانداری‌های سراسر کشور ابلاغ شده است،

 وی اضافه کرد: براساس دستورالعمل ابلاغی، حداقل مزد روزانه دهیاران تمام‌وقت، از ابتدای سال، ماهانه 43 میلیون و 190 هزار و 750 ریال تعیین شده‌است.

قربانی با بیان اینکه بهره‌مندی دهیاران از فوق‌العاده شغل براساس درجه دهیاری و مدرک تحصیلی یکی از موارد لحاظ شده در این دستورالعمل است، همچنین عنوان نمود: افرادی که از سال 1382 به بعد با هر عنوان در دهیاری سابقه کار داشته ‏اند از پایه سنواتی طبق مصوبات سالیانه شورایعالی‏ کار، در همان سال، بهره‏مند می‌شوند.

معاون امور دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور در ادامه مصوبات شورایعالی کار را در زمینه میزان کمک هزینه عایله‌مندی و کمک هزینه اقلام مصرفی خانوار ملاک عمل برای پرداخت به دهیاری‌ها دانست و اعلام نمود: کمک هزینه اقلام مصرفی در سال جاری 8 میلیون و 500 هزار ریال و کمک هزینه مسکن 6 میلیون و 500 هزار ریال می باشد.

وی ادامه داد: به کلیه دهیاران کشور فوق‌العاده‌ای با عنوان «مزایای سرپرستی» بر اساس درجه دهیاری پرداخت خواهد شد و طبق سنوات گذشته، به دهیاران واجد شرایط، فوق‌العاده‌ای تحت عنوان «فوق‌العاده کار‌ایی» متناسب با درآمد دهیاری، میزان کارایی و بهره‌وری دهیار و اجرای عملیات عمرانی دهیاری با عنوان ارزیابی عملکرد دهیاری‌ها و پیشرفت عملیات عمرانی، با تأیید دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری قابل پرداخت می‌باشد.

وی همچنین اظهارکرد: پاداش آموزش نیز به دهیارانی که گواهی آموزشی اخذ نموده باشند، محاسبه و پرداخت می‌شود.

قربانی در ادامه افزود: دهیاران پاره‌وقت نیز به متناسب با ساعات کاری تعیین شده از سوی شورای اسلامی روستا از این مزایا بهره‌مند خواهند شد.

وی در پایان ضمن آرزوی توفیق برای تمامی دهیاران، تأکید نمود: اجرای این دستورالعمل و نظارت کامل بر مفاد آن بر عهده معاونین عمرانی استانداری‌های کشور می‌باشد.


 
 
متن این دستورالعمل در فایل زیر این خبر درج شده است
 


تعداد بازدیدها : ۳۶۳۴
پرینت خبر :

لینک خبر : http://imo.org.ir/RContent/I77RIQ-.aspx
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

ساختمان مرکزی :
 
نشانی: تهران - خیابان کارگر شمالی - بالاتر از بلوار کشاورز - پلاک 1184
 
ساختمان مرکز مطالعات برنامه ریزی شهری و روستایی :
نشانی: تهران - میدان ولیعصر(عج) - بلوار کشاورز - ابتدای خیابان نادری - پلاک 17
اوقات شرعی تهران

نظر سنجی
نظر شما درباره پورتال جدید سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور چیست؟