سروش     RSS     Admin
معاونت امور دهیاریها
۱۴۰۱/۰۱/۲۱

۳۴۳۵ دهیاری در سال ۱۴۰۰ درجه‌بندی شدند / درجه بندی ۹۲درصد دهیاری‌های کشور

معاون امور دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور از تشکیل ۱۲ جلسه کمیسیون ملی تعیین درجه دهیاری‌ها در سال ۱۴۰۰ با حضور اعضاء در این سازمان خبر داد و گفت: در این جلسات درمجموع با درجه بندی ۳۴۳۵ دهیاری درکشور موافقت شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور؛ علی قربانی با بیان این مطلب،‌ درجه‌بندی دهیاری‌ها را عامل مهمی در ساماندهی و نظام‌بخشی دهیاری‌ها دانست که می‌تواند نحوه فعالیت دهیاری‌ها، شاخصه‌های انتخاب دهیار، ساختار سازمانی و تشکیلاتی این نهاد و . . . را نظام بخشد.
 
وی در ادامه تشریح نمود: درجه‌بندی دهیاری‌ها از سال 1386 بر اساس دستورالعمل درجه‌بندی دهیاری‌ها آغاز و تاکنون 34 هزار و 622 دهیاری، از مجموع 37 هزارو 605 دهیاری دارای مجوز، درجه‌بندی شده‌اند که بیش از 92درصد از دهیاری‌های کل کشور را شامل می‌شود.
 
وی با بیان اینکه هر دهیاری از درجه یک تا شش درجه‌بندی می‌شود، گفت: 24درصد از دهیاری‌ها دارای درجه یک، 42.5درصد دارای درجه دو، 15.5 درصد درجه سه، 9.5 درصد درجه چهار، 6.5درصد دارای درجه پنج و 2درصد داری درجه شش می‌باشند.
 
قربانی همچنین اظهار کرد: با توجه به اینکه درجه‌بندی دهیاری‌ها در تعیین میزان حقوق و مزایای دهیار مؤثر بوده و همچنین در صورت ابلاغ تشکیلات سازمانی دهیاری‌ها، در بکارگیری تعداد نیروهای شاغل در دهیاری‌ها مؤثر می‌باشد، لازم است استانداری‌ها فهرست دهیاری‌های واجد شرایط خود را جهت تعیین و یا ارتقا درجه بر اساس دستورالعمل ابلاغی، هرچه سریعتر احصاء نموده و به معاونت امور دهیاری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور ارسال نمایند. 
 
 


تعداد بازدیدها : ۳۷۱
پرینت خبر :

لینک خبر : http://imo.org.ir/RContent/I77RHE-.aspx
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

ساختمان مرکزی :
 
نشانی: تهران - خیابان کارگر شمالی - بالاتر از بلوار کشاورز - پلاک 1184
 
ساختمان مرکز مطالعات برنامه ریزی شهری و روستایی :
نشانی: تهران - میدان ولیعصر(عج) - بلوار کشاورز - ابتدای خیابان نادری - پلاک 17
اوقات شرعی تهران

نظر سنجی
نظر شما درباره پورتال جدید سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور چیست؟