سروش     RSS     Admin
معاونت امور دهیاریها
۱۴۰۰/۰۸/۳۰

درجه ۵۵۹ دهیاری استان کرمانشاه ابلاغ شد/ درجه بندی تمامی دهیاری های استان

معاون امور دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور اعلام کرد: در صد و بیستمین جلسه‌ کمیسیون ملی تعیین درجه‌ دهیاری‌ها‌ مدارک مربوط به دهیاری‌های متقاضی استان کرمانشاه بررسی شد و ۵۵۹ دهیاری ارتقا درجه یافت.

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، علی قربانی ضمن اعلام این خبر افزود: تمامی دهیاری‌های استان کرمانشاه درجه‌بندی شده‌اند که از این تعداد 85 درصد از دهیاری‌ها دارای درجات یک و دو، 13درصد دارای درجات سه وچهار و 2 درصد نیز داری درجه پنج و شش می‌باشند.
 
وی درخصوص شاخص‌های درجه‌بندی دهیاری‌ها گفت: دهیاری‌های کشور بر اساس شاخص‌های‌ درآمد، جمعیت، وسعت، مرکزیت دهستان یا بخش و دارا بودن ظرفیت گردشگری روستا، به درجات (1) تا (6) درجه‌بندی می‌شوند.
 
قربانی اضافه کرد: هر یک از سه شاخص‌ نخست درجه‌بندی دهیاری‌ها، در 10 طبقه دسته‌بندی و مجموع کل امتیازات مکتسبه هر دهیاری، مبنای تعیین درجه اولیه آن دهیاری خواهد بود.
 
وی ادامه داد: پس از تعیین درجه اولیه دهیاری‌ درصورتیکه دهیاری مربوطه مشمول بهره‌مندی از شاخص‌های "مرکزیت دهستان یا بخش" و "دارا بودن ظرفیت گردشگری روستا" باشد، برای هر کدام از شاخص‌های مذکور یک درجه به درجه اولیه دهیاری افزوده می‌شود.
 
قربانی در پایان افزود: درجه‌بندی دهیاری‌های کشور با سرعت و دقت بالایی در دست انجام است و تاکنون حدود 96 درصد از دهیاری‌های فعال کشور، تعیین درجه شده‌اند.
 


تعداد بازدیدها : ۱۴۷
پرینت خبر :

لینک خبر : http://imo.org.ir/RContent/I77R8W-.aspx
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

ساختمان مرکزی :
 
نشانی: تهران - خیابان کارگر شمالی - بالاتر از بلوار کشاورز - پلاک 1184
 
ساختمان مرکز مطالعات برنامه ریزی شهری و روستایی :
نشانی: تهران - میدان ولیعصر(عج) - بلوار کشاورز - ابتدای خیابان نادری - پلاک 17
اوقات شرعی تهران

نظر سنجی
نظر شما درباره پورتال جدید سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور چیست؟