سروش     RSS     Admin
معاونت امور دهیاریها
۱۴۰۰/۰۸/۲۶

آخرین وضعیت تخصیص و بازبینی شناسه‌های ملی دهیاری‌ها بررسی شد

به‌منظور بررسی و رفع مشکلات مرتبط با شناسه ملی دهیاری‌ها، نشستی با حضور دکتر قربانی معاون امور دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور و دکتر بابایی معاون قوه قضائیه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، دکتر قربانی در زمینه این نشست، که 25 آبان ماه تشکیل شد، گفت: در این نشست گزارشی در خصوص آخرین وضعیت مدیریت نوین روستایی و فعالیتهای بیش از 37 هزار دهیاری در کشور بیان و اعلام شد که  بسیاری از دهیاری‌ها در سطح کشور فاقد شناسه ملی می‌باشند که اعطای شناسه ملی به آنها منوط به تخصیص شناسه ملی شورای اسلامی روستا می‌باشد که این امر زمان‌بر بوده و منجر به بروز مشکلات شدید در فرآیند امور اداری و مالی دهیاری‌ها شده است.

وی ادامه داد: در این نشست که با حضور نمایندگان تام‌الاختیار هر دو حوزه، تشکیل شد، مقرر گردید دبیرخانه هیئت ماده (9) آیین‌نامه پایگاه اطلاعات اشخاص حقوقی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، کلیه درخواست‌های تخصیص و بازبینی شناسه ملی دهیاری‌ها را بررسی و اقدام لازم را معمول نماید.

قربانی افزود: همچنین مقرر شد سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور ظرف 45 روز نسبت به راه‌اندازی سامانه اختصاصی شناسه ملی، با ارائه دسترسی به بخشداری‌ها برای انجام درخواست‌های دهیاری‌ها، اقدام نماید.

وی اضافه کرد: در پایان نیز مصوب شد موضوع اختیاری شدن شناسه ملی شوراها با رویکرد مساعد در جلسه آتی هیات مذکور بررسی گردد.


تعداد بازدیدها : ۴۴۳
پرینت خبر :

لینک خبر : http://imo.org.ir/RContent/I77R8R-.aspx
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

ساختمان مرکزی :
 
نشانی: تهران - خیابان کارگر شمالی - بالاتر از بلوار کشاورز - پلاک 1184
 
ساختمان مرکز مطالعات برنامه ریزی شهری و روستایی :
نشانی: تهران - میدان ولیعصر(عج) - بلوار کشاورز - ابتدای خیابان نادری - پلاک 17
اوقات شرعی تهران

نظر سنجی
نظر شما درباره پورتال جدید سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور چیست؟