سروش     RSS     Admin
معاونت امور دهیاریها
۱۴۰۰/۰۸/۱۱

چهل و پنجمین نشست ملی مدیران کل دفاتر امور روستایی و شوراهای استانداری ها تشکیل شد

چهل و پنجمین نشست ملی مدیران کل دفاتر امور روستایی و شوراهای استانداری‌های سراسر کشور دهم آبان ماه برگزار و در آن آخرین وضعیت برنامه‌های وزارت کشور در حوزه مدیریت و توسعه روستایی در سال۱۴۰۰، وضعیت اعتبارات دهیاری‌ها در سال ۱۴۰۰و برنامه‌های آموزشی و پژوهشی مرتبط با دهیاری‌ها بررسی و در خصوص آنها بحث و تبادل نظر شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، این جلسه به صورت ویدیو کنفرانس به ریاست دکتر قربانی معاون امور دهیاری‌ها و با حضور مدیران کل دفاتر تخصصی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌‌ها تشکیل شد.

در ابتدای نشست دکتر قربانی معاون امور دهیاری‌ها ضمن تشریح دیدگاه‌های اعلام شده توسط وزیر محترم کشور در حوزه توسعه روستایی، برنامه‌های سازمان در این زمینه از جمله: پیگیری بررسی لایحه اصلاح و الحاق موادی به ماده واحده تاسیس دهیاری ها خودکفا در کشور، که به کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی ارجاع شده است، پیگیری اصلاح آیین‌نامه استخدامی دهیاری‌ها، که به کمیسیون اجتماعی دولت ارجاع شده، پیگیری تدوین و ابلاغ  دستورالعمل تفاهم‌نامه با بانک‌ها به منظور پرداخت تسهیلات درآمدزای دهیاری‌ها، تهیه بخشنامه با امضا معاون اول محترم رییس جمهور به وزارتخانه ها و دستگاه های اجرای درخصوص معرفی دهیاران به عنوان مدیران ارشد روستا، تهیه موارد پیشنهادی برای  اصلاح قانون شوراها ،پیگیری اصلاح رای دیوان عدالت اداری در مورد آیین‌نامه استخدامی دهیاری‌ها، اعلام سوابق دهیاری‌ها به عنوان مدیر پایه در احراز صلاحیت شهرداران و دهیاران را تبیین نمود.
 
همچنین در این نشست حمیدرضا موفق مدیرکل حراست و پدافند غیرعامل سازمان نیز توضیحاتی در خصوص ضرورت رعایت دقیق فرآیند گزینش دهیاران منتخب و صدور کارت شناسایی برای دهیاران ارائه نموده و باتوجه به گزارش ‌ها و نتایج بازدیدهای میدانی، بر لزوم نظارت دقیق بر عملکرد شرکت تعاونی دهیاری‌ها تاکید نمود.

همچنین اسماعیل زیارتی رییس مرکز مطالعات راهبردی و آموزش شهری و روستایی اقدامات صورت گرفته در زمینه دهیاری‌ها را اعلام و برنامه های پیش رو برای تقویت و ارتقای علمی دهیاران را تشریح نمود.
 
در ادامه جلسه علی اکبر اسدی مدیرکل دفتر برنامه ریزی و بودجه سازمان ضمن اعلام وضعیت اعتبارات واریزی از ابتدای سال، وضعیت اعتبارات در دست توزیع را تشریح و در خصوص تدوین بخشنامه  بودجه سال 1401 دهیاری‌ها و زمینه‌های ممکن برای ارائه پیشنهادهای جدید توضیحاتی ارائه نمود.
 
وی همچنین با توجه به اهمیت و ضرورت حسابرسی دهیاری‌ها براساس قانون، اقدامات انجام شده برای تسریع و تسهیل در حسابرسی دهیاری‌ها را ارائه نمود.
 
در پایان جلسه مدیران کل دفاتر امور روستایی و شوراهای استانداری‌ها به طرح سوالات خود در خصوص موارد مطرح شده پرداخته و سوالات توسط معاون امور دهیاری ها و مدیران مرتبط پاسخ داده شد.
 


تعداد بازدیدها : ۵۹۵
پرینت خبر :

لینک خبر : http://imo.org.ir/RContent/I77R7M-.aspx
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

ساختمان مرکزی :
 
نشانی: تهران - خیابان کارگر شمالی - بالاتر از بلوار کشاورز - پلاک 1184
 
ساختمان مرکز مطالعات برنامه ریزی شهری و روستایی :
نشانی: تهران - میدان ولیعصر(عج) - بلوار کشاورز - ابتدای خیابان نادری - پلاک 17
اوقات شرعی تهران

نظر سنجی
نظر شما درباره پورتال جدید سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور چیست؟