سروش     RSS     Admin
معاونت امور دهیاریها
۱۴۰۰/۰۸/۰۸

بازدید معاون امور دهیاری ها از پروژه های عمرانی و خدماتی روستاهای استان هرمزگان

معاون امور دهیاریها و مدیرکل دفتر هماهنگی عمرانی و خدمات روستایی سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور از دهیاری های بخش های مختلف روستایی شهرستان قشم و جزیره لارک بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور، دکتر علی قربانی معاون امور دهیاریها و دکتر کریمی  مدیرکل دفتر هماهنگی عمرانی و خدمات روستایی سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور در روز اول سفر به شهرستانهای استان هرمزگان در شهرستان قشم در ابتدای ورود با حضور در گلزار شهدای گمنام نسبت به مقام شامخ شهدا ادای احترام و در ادامه از مجتمع تجاری و اداری دهیاری هلر در شهرستان قشم به مساحت ۲هزار مترمربع در چهار طبقه بااعتباری بالغ بر ۱۲۰میلیاردریال بازدید و کلنگ‌زنی نمودند.
 
دکتر قربانی سپس از پروژهای عمرانی و کمپ اقامتگاه ساحلی روستای لارک در جزیره لارک که شامل پنج کلبه محلی و سه اقامتگاه بوم گردی، رستوران و پارک ساحلی می باشد، بازدید و بر تسریع در تکمیل این پروژه ها تاکید نمود و گفت: با تکمیل زیرساخت ها نظیر واحدهای بوم گردی، پارک و بوستان ساحلی، رستوران و ساماندهی اسکله تفریحی؛ تحول اساسی در صنعت گردشگری این جزیره ایجاد خواهد شد.
 
معاون امور دهیاری ها همچنین از پروژه های درآمدزا و گردشگری بخش خای مختلف شهرستان قشم از جمله باسعیدو، سهیلی، تنبان، گورزین، برکه خلف، ... شامل بوم گردی، زیرساخت های گردشگری، رستوران و تاسیسات ساحلی بازدید نمود.
 
دکتر قربانی در حاشیه این بازدید ها با بیان اینکه توسعه زیرساختهای گردشگری روستایی منبع مناسبی برای ایجاد درآمدهای پایدار روستاهاست، گفت: توسعه گردشگری نیازمند حضور موثر سرمایه گذاران و بخش خصوصی به منظور تقویت زیرساختهای این حوزه و همچنین اطلاع رسانی و تبلیغات کارآمد است.
 
معاون امور دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور با اشاره به حمایت این سازمان از بیش از ۲۸۰ پروژه گردشگری و بوم گردی روستایی در کشور، به ویژگی ها، استعدادها و ظرفیت های گردشگری منحصربفرد استان هرمزگان پرداخت و بر ضرورت تدوین طرح های گردشگری سازگار با محیط زیست و ویژگی های خاص این استان تاکید نمود و گفت: همه دستگاه ها بویژه شهرداری ها، دهیاری ها و شوراها باید حساسیت‌های زیست محیطی لازم را در این موضوع داشته باشند.
 
قربانی افزود: علاوه بر جاذبه های ساحلی استان هرمزگان، سنت‌ها و آداب و رسوم مردم مناطق روستایی این منطقه جذابیت بسیاری برای گردشگران دارد و لازم است اقدامات لازم برای حفظ و معرفی آنها توسط مسوولان امر صورت گیرد.
 
 


تعداد بازدیدها : ۳۳۹
پرینت خبر :

لینک خبر : http://imo.org.ir/RContent/I77R7C-.aspx
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

ساختمان مرکزی :
 
نشانی: تهران - خیابان کارگر شمالی - بالاتر از بلوار کشاورز - پلاک 1184
 
ساختمان مرکز مطالعات برنامه ریزی شهری و روستایی :
نشانی: تهران - میدان ولیعصر(عج) - بلوار کشاورز - ابتدای خیابان نادری - پلاک 17
اوقات شرعی تهران

نظر سنجی
نظر شما درباره پورتال جدید سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور چیست؟