سروش     RSS     Admin
معاونت امور دهیاریها
۱۴۰۰/۰۶/۱۵

شماره ۶۰ ماهنامه دهیاری‌ها با موضوع روستا و نظامات مهندسی ساختمان منتشر شد

رئیس مرکز مطالعات راهبردی و آموزش شهری و روستایی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور از انتشار شصتمین شماره از ماهنامه دهیاری‌ها با موضوع 'روستا و نظامات مهندسی ساختمان' از سوی انتشارات سازمان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، اسمعیل زیارتی نصرآبادی با بیان مطلب بالا گفت: با توجه به اینکه ساماندهی ساخت و ساز روستایی و صدور پروانه ساختمانی و کنترل و نظارت بر هرگونه ساخت و ساز در محدوده روستا از وظایف دهیاران می‌باشد، اشراف و آگاهی دهیاران به مباحثی مانند مقررات ملی ساختمان، قانون نظام مهندسی، قوانین ساخت و ساز و نحوه فعالیت و مسئولیت‌های مهندسان ناظر و .. از مهم‌ترین شروط فعالیت در دهیاری‌هاست. از این رو تحریریه ماهنامه تصمیم گرفت برای بار دوم، پس از شماره 28، به این محور پرداخته و امیدوار است در افزودن دانش دهیاران و علاقه‌مندان این حوزه گام برداشته باشد.

وی ادامه داد: برخی موضوعات مطرح شده در این شماره شامل؛ "مدیریت محلی و نظامات مهندسی ساختمان"، "ضرورت تدوین مقررات ویژه ساخت و ساز در روستاها و ساختار آن"، "ارزیابی نقش درآمد بر تحول مسکن در سکونتگاه‌های روستایی"، "ساخت و ساز پایدار در روستای گوتنبرگ کشور آلمان"، "جایگاه دهیاران در جلب مشارکت‌های محلی و تاب‌آوری روستایی" و ... است که با استفاده از نظر اساتید و متخصصین، برای افزایش دانش شغلی دهیاران در موضوع ساخت و ساز روستایی به رشته تحریر درآمده است.

وی افزود: نسخه چاپی این شماره برای دفاتر امور روستایی و شوراهای استانداری‌ها ارسال شده و نسخه الکترونیکی آن نیز در نشانی rwww.imo.org.i بارگذاری و قابل دریافت است و علاقه‌مندان می‌توانند ضمن بهره‌گیری از مطالب مجله، در صورت داشتن مقاله، تجربه، گزارش یا مطلب مرتبط به آدرس پست الکترونیکی dehyari.mag@imo.org.ir ارسال نموده و همچنین با ارایه نظرات و پیشنهادهای سازنده خود، تحریریه را در بهبود مطالب یاری رسانند.متن این شماره ماهنامه دهیاری ها در فایل زیر این خبر درج شده است


 


تعداد بازدیدها : ۸۲۲
پرینت خبر :

لینک خبر : http://imo.org.ir/RContent/I77R4C-.aspx
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

ساختمان مرکزی :
 
نشانی: تهران - خیابان کارگر شمالی - بالاتر از بلوار کشاورز - پلاک 1184
 
ساختمان مرکز مطالعات برنامه ریزی شهری و روستایی :
نشانی: تهران - میدان ولیعصر(عج) - بلوار کشاورز - ابتدای خیابان نادری - پلاک 17
اوقات شرعی تهران

نظر سنجی
نظر شما درباره پورتال جدید سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور چیست؟