سروش     RSS     Admin
معاونت امور دهیاریها
۱۳۹۸/۰۵/۰۶

شیوه نامه اجرایی تفاهم نامه همکاری مشترک سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور و سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر ابلاغ شد

مدیرکل دفتر هماهنگی عمرانی و خدمات روستایی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور از تهیه شیوه نامه اجرایی تفاهم نامه همکاری مشترک این سازمان و سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر و ابلاغ آن به استانداری ها خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، اشکان جعفر کریمی ضمن اعلام خبر فوق افزود: این شیوه‌نامه در راستای انعقاد تفاهم‌نامه همکاری مشترک سازمان شهرداری‌‌ها و دهیاری‌های کشور و سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر و به منظور تسهیل در فرآیند اجرای مفاد آن در روستاها، تهیه و تدوین شده است.
وی تبیین فرآیند جذب و آموزش دهیاران، اعضای شورای اسلامی و ساکنین روستا و راه‌اندازی خانه‌های هلال را از جمله اهداف تدوین این شیوه‌نامه اجرایی عنوان نمود و اظهار نمود: این شیوه‌نامه مشتمل بر تعاریف، ساختار تشکیلاتی، فرآیند اجرا و همچنین اقدامات اجرایی برای بهره‌گیری حداکثری از ظرفیت نیروهای داوطلب در کمک به مدیریت بحران در مناطق روستایی می‌باشد.
مدیرکل دفتر هماهنگی عمرانی و خدمات روستایی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، جذب ساکنین متقاضی داوطلب در روستا، احصاء و تجهیز اقلام امداد و نجات با مشارکت خیرین و داوطلبان، راه‌اندازی پایگاه‌های جمع آوری کمک‌های مردمی در زمان بروز حوادث را از جمله اقدامات اجرایی این شیوه‌نامه ذکر نمود.
کریمی،‌ هماهنگی برای تامین اقلام امداد و نجات مورد نیاز، جلب مشارکت خیرین ساکن در روستاها برای حمایت از پروژه‌های داوطلبی اجرا شده در روستا، انجام مانورهای آموزشی و امداد و نجات و اجرای پروژه های داوطلبی محرومیت زدا و سلامت محور را دیگر اقدامات اجرایی برشمرد که با توجه به شیوه نامه ابلاغی می بایست به طور مشترک توسط دهیاری و هلال احمر انجام پذیرد.
وی در پایان ابراز امیدواری نمود با توجه به تفاهم‌نامه همکاری مشترک سازمان شهرداری‌‌ها و دهیاری‌های کشور و سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر و همچنین شیوه نامه اجرایی آن، اقدامات مناسبی در روستاها با استفاده از ظرفیت دهیاریها برای ارتقای تاب‌آوری جامعه روستایی در مواقع بروز بحران انجام پذیرد.


تعداد بازدیدها : ۳۱۳
پرینت خبر :

لینک خبر : http://imo.org.ir/RContent/1TIOZ2-.aspx
مطالب مرتبط با این موضوع :

ساختمان مرکزی :
 
نشانی: تهران - خیابان کارگر شمالی - بالاتر از بلوار کشاورز - پلاک 1184
 
ساختمان مرکز مطالعات برنامه ریزی شهری و روستایی :
نشانی: تهران - میدان ولیعصر(عج) - بلوار کشاورز - ابتدای خیابان نادری - پلاک 17
اوقات شرعی تهران

نظر سنجی
نظر شما درباره پورتال جدید سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور چیست؟