۱۳۹۹/۱۰/۱۱

افتتاح پروژه های دهیاری های استان یزد با حضور معاون امور دهیاری ها

دکتر علی قربانی معاون امور دهیاریها و کریمی مدیرکل هماهنگی عمرانی و خدمات روستایی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور به منظور بازدید از دهیاری ها و افتتاح تعدادی از پروژهای دهیاری های استان یزد به این استان سفر کردند.

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، دکتر قربانی درابتدای این سفربه شهرستان تفت رفت و ساختمان شرکت تعاونی دهیاری های بخش مرکزی شهرستان تفت را که ۶۲ عضو دارد با اعتباری بالغ بر ۵ میلیارد ریال افتتاح کرد.
این شرکت تعاونی دارای ۸ کارشناس فنی و مالی می باشد و کلیه امور مالی و فنی ۶۲ دهیاری بخش مرکزی تفت را انجام می دهد.
دکتر قربانی در ادامه سفر به استان یزد از سامانه دهیاری های بخش مرکزی یزد که به شبکه دولت متصل می باشد بازدید کرد و در جریان فعالیت های آن قرار گرفت. بر اساس اعلام مسولان استان، تمام فرآیند مالی اداری و استعلامات صدور پروانه ساختمانی به صورت الکترونیکی انجام میشود.
وی در ادامه از روستای ساغند شهرستان اردکان بازدید و با حضور معاون اعتبارات و معاون امور شعب بانک صادرات کشور شعبه بانک صادرات را در این روستا افتتاح کردند.
معاون امور دهیاریها سپس از کارخانه کنستانتره آهن که در مجاورت روستا توسط یکی از بومیان منطقه طی دو سال گذشته ساخته شده و سالیانه یک میلیون تن سنگ آهن تولید و ۳۰۰ نفر اشتغال ایجاد کرده و اکثرا از اهالی روستا می باشند بازدید کرد.
لازم به ذکر است این روستا جزء روستاهای بدون بیکار می باشد و آب شیرین کن روستا توسط خیر روستا با اعتباری بالغ بر ۲۰۰ میلیاردریال احداث گردیده و با واگذاری یک دستگاه مینی بوس، روستائیان رایگان جابجا میشوند و اورژانس ۱۱۵ جاده ای نیز بصورت رایگان توسط خیر اهدا گردیده است .
 قربانی در ادامه بازدید از یکی از محروم ترین روستاهای استان به روستای رباط پشت بادام در فاصله ۲۵۰ کیلومتری یزد عزیمت و پارک روستا راکه با مبلغ ۲میلیاردریال ساخته شده بود افتتاح کرد.
 


تعداد بازدیدها : ۱۷۷
پرینت خبر :

لینک خبر : http://imo.org.ir/RContent/1TIQUY-.aspx
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید